Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Ohnivá Opice a ohnivý Kohout

4. 01. 2017 1:52:38
Má smysl zabývat se čínskou charakteristikou roku? Charakteristika roku Ohnivé Opice- a jak probíhal u mne. Tipy na to, co mne v tomto roce oslovilo, posunulo dál.. Co má přinést rok ohnivého Kohouta?

Pomalu končí rok ohnivé Opice: a tak se zamýšlím, jaký byl, co mi přinesl- a kriticky zkoumám, jestli to, co jsem prožívala, opravdu odpovídá dané charakteristice roku.

Beru si karis blok, ve kterém mám výpisky- a oceňuji přehled, jaký díky němu mám. Mysl přece jen zkresluje- ale tady to mám modré na bílém- co všechno jsem sama nebo s rodinou za ten rok zvládla.. Když si to píšu, tak jasně vidím, že je toho dost a dost: člověk má pak uspokojivý pocit, když si to takto shrne..

Dnes jsem si psala, jaké jsou mé priority pro tento rok- a teď se ještě zamýšlím nad tím, nakolik je dobré při plánování zohlednit charakteristiku roku. Působí na nás daný rok podobně, jako třeba roční období, počasí, fáze Měsíce? Je dobré s tím při ročním plánování počítat a zohledňovat to podobně jako jarní energii nebo zimní zpomalení? Proto se probírám minulým rokem. Rok ohnivé Opice 2016 měl být živý, optimistický, progresivní. Všechno se mělo dát do pohybu. Zároveň to měl být nepředvídatelný rok, kdy se nevyplatí dělat dlouhodobé plány. Co se mělo vyplatit: individuální úsilí, podnikavost, inovativnost.

Musím říct, že má zkušenost popisu roku odpovídala. V tomto roce jsem využila mnoha příležitostí, byla jsem velmi aktivní. Zároveň rok předváděl opravdu nepředvídatelné obraty- rozjeté projekty nabíraly jiný směr, než jak se na začátku dalo předpokládat..

Hodně jsem pracovala na svém osobním růstu- a také se dost posunula dál.. Dostala jsem se ke knize, s jejíž pomocí jsem hodně zlepšila svůj život- ke knize Cyklická žena. Začala jsem cíleně pracovat se svými hormonálními proměnami, našla jsem tak klíč k životní spokojenosti a růstu. Výrazně se zlepšila má vnitřní pohoda, komunikace s druhými, zlepšil se partnerský vztah, zlepšila se sebeúcta, schopnost si vytvářet a využívat příležitosti, cíleně směřovat k většímu životnímu naplnění. Začala jsem své vědomosti a zkušenosti šířit dál, pořádat přednášky, ženské kruhy.

Dalším důležitým pokrokem byl "PRO" přístup, jak tomu říkám.. "Nakopnul" mne nějaký článek o matce Tereze. Oslovil mne popis, jak ji kdysi zvali na pochod proti válce: a ona jim odpověděla, že přijde, až budou pořádat pochod pro mír. Došlo mi, že jsem byla dosud zaměřená spíše proti principům, které mne (často oprávněně) štvaly- ale že jsem si tím ubírala prostor PRO to, co mi dává smysl. Že jsem věnovala energii naštvání a boji- namísto nadšení a tvoření. A opravdu, stačil tento posun mysli a zaměření- a začaly se objevovat nové příležitosti, které jsem dřív neměla šanci registrovat, protože jsem soustředila svou mysl a energii proti něčemu..

Posunul mne také "networking". Začala jsem více komunikovat s lidmi, seznamovat se, naučila se prezentovat své vědomosti a schopnosti, mluvit s druhými o tom, čemu se věnují oni a co zajímá je. Pečovat o síť podpůrných lidí kolem sebe, být nápomocná.

Začala jsem si více vážit sebe- a proto respektuji své tělo, své tempo, potřebu dělat věci svým způsobem; jsem prostě sama sebou- tak mohu být užitečná i pro ostatní. Cením si sebe a tak jsem se naučila i vyjadřovat své potřeby, vyžadovat respektující jednání, požádat o to, co potřebuji. Zlepšila se má komunikace s druhými- je konstruktivní..

A co mne dál těšilo a co můžete třeba taky vyzkoušet? Tak třeba pro změnu vyrazit v předjaří namísto na hory (když tam pochybí sníh)- do pěkného historického města- v našem případě to byla Olomouc :-) Super bylo podzimní pouštění draka se synem- a zalíbilo se mi to až tak, že si to chci užívat i dál, až tomu odroste ;-) Nádherný podzimní les mne inspiroval k tomu, že chci zažívat všechny jeho proměny, vracet se tam co nejčastěji.. Cítím se tam velmi dobře- vrací mne to k sobě, a k souladu s přirozenými přírodními cykly..

A ještě pár drobností: zkuste třeba změnit banku (mému účtu zatíženému poplatky se tím velmi ulevilo- a služby se "paradoxně" zlepšily ;-) Vyzkoušejte bosou chůzi a barefoot ;-) Hlavně ale pomalu a opatrně, aby si nohy doposud spoutané v neohebných botách přivykly.. Kupodivu jsem si užívala i předvánoční úklid- bylo osvěžující vytvářet lehký vzdušný prostor bez nadbytečného haraburdí.. A taky...jsem v poslední den roku stvořila tento blog ;-)

Takže: ohnivá Opice předvedla svou akrobacii, a byl to pro mne docela fajn rok, i když přinesl i náročnější momenty.. Co nám tedy pro změnu chystá ohnivý Kohout, který přebírá vládu 28.1.?

Nemáme se bát nových výzev, v roce ohnivého Kohouta bude štěstí přát odvážným. Nebude ale dobré vrhat se do razantních změn- vhodnější budou ověřené a tradiční postupy. V roce Kohouta mohou sklízet úspěchy ti, kteří se drží tvrdé práce a rodinných hodnot.

Autor: Lenka Raková | středa 4.1.2017 1:52 | karma článku: 8.98 | přečteno: 513x

Další články blogera

Lenka Raková

Cyklický deník- v čem je pro ženy užitečný

Co je cyklický deník, jaké jsou jeho přínosy, a jak se s ním dá pracovat? Jak nám pomůže být úspěšnější a spokojenější?

9.6.2017 v 0:41 | Karma článku: 5.08 | Přečteno: 313 | Diskuse

Lenka Raková

Ostrava !!!

Kam zajít v Ostravě? Architektonické a průmyslové památky, další atrakce a zajímavosti, příroda.. Zajímavé odkazy..

24.4.2017 v 15:16 | Karma článku: 13.73 | Přečteno: 501 | Diskuse

Lenka Raková

Jarní nutkání k pohybu :-)

Pohyb a zaměstnaná matka.. Co mi pohyb přináší krom kondičky.. Ženský cyklus a trénování.. Mé dřívější a současné pohybové aktivity a co mi daly (např. voltiž, WingChun)

23.4.2017 v 14:52 | Karma článku: 4.40 | Přečteno: 241 | Diskuse

Lenka Raková

Nejen muška zlatá..

Šťastný je ten, kdo si všímá drobných radostí kolem a dokáže se z nich naplno těšit, podobně jako děti.. Dokáže i ve všedním dni nalézt a ocenit momenty štěstí..

17.4.2017 v 14:54 | Karma článku: 5.09 | Přečteno: 145 | Diskuse

Další články z rubriky Ona

Lenka Šnajdrová

Nic nechtít

Už jste se setkali s návody na zaručeně spokojený život, které vám naprosto nefungovaly? A vašim známým také ne? Přitom některé z nich vypadaly velice rozumně a lákavě. Jak to?

24.9.2017 v 16:28 | Karma článku: 6.96 | Přečteno: 268 | Diskuse

Ivana Dianová

Jak jsem se seznamovala a seznamovala a seznamovala...

Lidé se seznamují všelijak. Kamarádka si například dala inzerát. Byla jsem zděšená, když mi to volala. "Co když ti na rande přijde úchyl? vydechla jsem roztřeseně. Být to já, mám úchyla stoprocentně! Nebo i dva!

23.9.2017 v 21:05 | Karma článku: 28.74 | Přečteno: 3774 | Diskuse

Daniela Bulířová

Jak snadné je BÝT ŽENOU?

Byla-li naše matka ženou ve své pravé podstatě, pak pro nás není obtížné projevovat svoji ženskost. Ukazovat světu svoji jemnou stránku. Být silnou a zároveň křehkou.

22.9.2017 v 22:54 | Karma článku: 7.07 | Přečteno: 301 | Diskuse

Dominika Veverková

Sestra nebo zlodějka?

Jak se to stalo? Jak se to může stát? Může ti sestra takhle lhát, okrádat tě a přitom se na tebe usmívat a psát ti seznam dárků k narozeninám? ANO!!! Je to možný a dokonce bych řekla, že na Slovensku úplně legální.

22.9.2017 v 20:00 | Karma článku: 19.38 | Přečteno: 716 | Diskuse

Tereza Lišková

Dokonalá matka

Jsem dokonalá matka. Vždy dokonale upravená a oblečená podle poslední módy. Jsem skvělá kuchařka, matka, manželka i milenka. Dá to sice hodně práce a odříkání, ale rozzářená tvář dítěte a spokojený výraz manžela za to stojí.

22.9.2017 v 8:52 | Karma článku: 22.53 | Přečteno: 865 | Diskuse
Počet článků 13 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 430

Cíleně pracuji s přírodními cykly- střídání ročních období, fází Měsíce; a zejména vnímání a využívání vlastního hormonálního cyklu. Tak se mi daří udržovat vnitřní pohodu, zdraví, dosahovat svých vizí, mít dobré vztahy s lidmi. Na toto téma také přednáším a pořádám ženské kruhy, info na stránkách https://www.facebook.com/radostnezenstvi/ . Oslovily mne a prakticky mi pomáhají i některé principy z fengshuej. Zdrojem energie a mouder je pro mne příroda. Osvěžení a podněty nabírám také s přáteli v čajovně, někdy nad partií mahjongu ;-) Baví mne focení, i když je dosti amatérské.. Mým koníčkem je i má profese fyzioterapie, ke které mne dovedla láska k pohybu. Důležitá je pro mne má rodina- fungujeme hodně spolu, se synem se učíme doma. Mám ráda "PRO" přístup. Jdu za tím, co mne oslovuje- nebo si to sama vytvářím. V praktickém životě mi nejvíce pomohla kniha Cyklická žena; hluboká moudra jsem našla v Tao-te-ťingu a Moudrosti mistra Čuanga..Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.